Tipy a inšpirácie ako sa štýlovo rozlúčiť so slobodou

Nie pochýb o tom, že rozlúčku so slobodou treba osláviť. Aj keď manželstvo neznamená koniec večierkov, rozlúčka so slobodou k svadobným oslavám rozhodne patrí. Cieľom týchto rozlúčok je pripraviť nevestu a ženícha na svadbu a nasledovné manželstvo nezabudnuteľnou oslavou. Na rozlúčke so slobodou je pekné, že si ju každý môže zorganizovať tak, ako chce. Niektorí ju môžu osláviť doma v kľude, v bare a na diskotéke, alebo dokonca v inej krajine.

K poslednému dňu so slobodou patria nielen darčeky, dobrá organizácia, ale aj výber oblečenia. Aký outfit si teda zvoliť? Či už ste nevesta, alebo hosť výber toho, čo si obliecť na rozlúčku so slobodou, nie je vždy taký jednoduchý najmä preto, že výber oblečenie bude do značnej miery závisieť od toho, čo budete robiť a kam sa chystáte.

Nemusíte sa však obávať, inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a to nielen pri výbere outfitu, ale aj celkovej príprave nezabudnuteľnej rozlúčky so slobodou.

Čo si obliecť na rozlúčku so slobodou ako nevesta

Rozhodnite sa pre bielu farbu

Ako budúca nevesta máte to privilégium nosiť toľko bielej, koľko len chcete. A hoci sú svadobné šaty tým najdôležitejším kusom oblečenia, biele šaty môžete nosiť na všetky vaše predsvadobné udalosti.

Preto sa nebojte zvoliť biele overaly, minišaty či trendy plavky v bielej.

Ak však biela nie je vaša preferovaná farba, môžete si samozrejme vybrať akúkoľvek, aj úplne čierny outfit, ktorý bude vyzerať obzvlášť elegantne.

Tip: Viete ako sa pripraviť na svadbu bez stresov?

Oblečte sa podľa miesta udalosti a aktivít

Predtým, ako sa rozhodnete vybrať váš outfit, by ste mali vedieť, kde budete oslavovať a aké činnosti plánujete. Na ochutnávku vína zvolíte pravdepodobne pohodlné šaty vo vidieckom štýle, na párty pri bazéne zvolíte voľné oblečenie alebo trendy plavky, oslavu na diskotéke a v bare oslávite v odvážnejšom outfite, príjemný večer v reštaurácií si vychutnáte v elegantných šatách z kvalitnej látky.

Stavte na pohodlie

Na rozlúčku so slobodou neodporúčame nosiť topánky na vysokých podpätkoch a príliš obtiahnuté a pohyb obmedzujúce šaty. Počas oslavy sa určite nasníma množstvo  jedinečných fotografií a vy, ako budúca nevesta budete stredobodom pozornosti. Vyberte si preto oblečenie, v ktorom sa budete cítiť, čo najlepšie a sebavedomo. Cieľom tejto predsvadobnej udalosti je zabaviť sa a posledná vec, ktorú by ste na nej chceli riešiť, sú topánky, na ktorých sa vám objavia pľuzgiere alebo minišaty s obrovským výstrihom, ktoré odhaľujú priveľa.

Čo si obliecť na rozlúčku so slobodou ako hosť

Či už ste družička alebo priateľka budúcej nevesty, váš outfit na rozlúčku so slobodou je rovnako dôležitý.

Tip: Viete ako sa obliecť na svadbu?

Vyhnite sa bielej, pokiaľ nie je uvedené motto alebo téma

Obliecť si bielu na svadobnú udalosť, keď nie ste nevesta je faux pas, ktorému sa treba vyhnúť. Výnimku môžete urobiť vtedy, ak to nevesta povolí, alebo ak je zvolené motto, alebo téma oslavy.

pexels-maria-lindsey-content-creator-5989506-300x200

Fotka od Maria Lindsey Content Creator z Pexels

Zvoľte rovnaký outfit s ostatnými hosťami

Rovnaké šaty, jednotné outfity alebo identické tričká s vtipnou potlačou a tématikou rozlúčky so slobodou sú veľmi obľúbené na tieto oslavy. Taktiež je to skvelý spôsob, ako si zjednodušiť výber a vyhnúť sa zbytočnému stresu pri voľbe vhodného oblečenia. 

Nezabudnite na doplnky

K dokonalému outfit patria samozrejme aj módne doplnky. Aj tie samozrejme treba voliť podľa celkového vzhľadu. Osviežiť váš outfit môžete výrazným šperkom, naramkom alebo náušnicami, krásnymi hodinkami, alebo modernou mini kabelkou.

Tipy na darčeky

Rozlúčka so slobodou môže byť skvelým miestom aj na darovanie darčeka pre nevestu. Dôraz by ste mali klásť na to, aby ste vyberali také darčeky, o ktorých viete, že sa budú neveste páčiť a ktoré ocení. Čo môžete priniesť:

 • Spodná bielizeň na svadobnú noc
 • Malý šperk
 • Hrnček s mottom
 • Partnerské tričká
 • Originálna šerpa pre nevestu
 • Spomienkový fotoalbum so spoločnými fotografiami a venovaniami
 • Poukážka na masáž či wellness pobyt pre novomanželov
 • Košík s drobnosťami, ktoré má rada a podobne

Inšpirácia: Pozrite sa na tipy na darčeky pre muža

Okrem hmotných darčekov, alebo vtedy keď neviete, aký vhodný darček zvoliť, môžete venovať aj peniaze originálnym spôsobom. Ďalšou možnosťou je aj darčeková poukážka, aby si budúca nevesta mohla vybrať to čo sa jej páči. 

5+1 najväčších chýb na rozlúčke so slobodou

 • Nechať všetko na poslednú chvíľu
 • Nechať za všetko platiť nevestu
 • Príliš nudná rozlúčka a zabudnutie na želania hostí
 • Nesprávne oblečenie
 • Príliš veľa alkoholu a kocovina na ďalší deň

 

Dominika Blchová, PoctiveSEO.sk